گروه های آموزشی شهرستان رشتخوار
گروه های آموزشی شهرستان رشتخوار آموزش و پرورش
جلسه قطبی یاد دهی یادگیری در رشتخوار

به منظور تبادل افکار وتجربیات وهماهنگی بیشتر جلسه معاونین آموزش ونو آ وری و دبیران کمیته اجرایی یاد دهی یادگیری تربت حیدریه-خواف -رشتخوار -زاوه -کدکن -جلگه رخ در شهرستان رشتخوار با حضور حاج آقای ظریف رئیس گروه آموزش ابتدایی و مهندس آموزگار رئیس گروه فنی حرفه ای سازمان آموزش وپرورش خراسان رضوی برگزار شد.

[ چهارشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۸ ] [ 9:50 ] [ تکنولوژی وگروه های آموزشی رشتخوار ]

باسمه تعالی

 جلسه ارزشیابی توصیفی ـ کیفی با حضور مادران دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی. در مورخه 18/9/88 با دعوت قبلی معاونت آموزش و نوآوری، مادران دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی در نشست (ارزشیابی کیفی، توصیفی) که در محل سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید، شرکت نمودند. در این جلسه، ابتدا معاون آموزش و نوآوری، حاج آقای عشقی، ضمن خیر مقدم به کلیه مادران، اهداف جلسه و گردهمایی را مطرح و در خصوص اجرای این طرح در پایه اول و دوم ابتدایی مطالبی را مطرح کردند. سپس مدیریت محترم حاج آقای نیک پور در خصوص اهمیت نقش اولیا در بهبود کیفی و تعالی اهداف نهاد تعلیم و تربیت مطالبی را ایراد نمودند. ایشان حضور پررنگ اولیا در جلسات انجمن اولیا و مربیان را عاملی در جهت شکوفایی استعدادها و تسهیل روند آموزش ابراز داشتند.سپس مدرس طرح ارزیابی توصیفی مراحل اجرای طرح را به استحضار مادران دانش آموزان رساندند.

 کارگاه آموزشی (طرح فرایند یادهی و یادگیری). این کارگاه ضمن نشست مدیران مدارس راهنمایی در مورخه 23/9/88 در محل سالن اجتماعات تشکیل گردید. نشست ماهیانه مدیران با حضور معاون آموزش و نوآوری حاج آقای عشقی، آقای غفاری مسئول امتحانات، کارشناس راهنمایی تحصیلی، آقای حیدرنژاد، و همچنین آقای رحمان پور مدرس طرح فرایند نوین یادهی و یادگیری برگزار گردید. دراین کارگاه آموزشی ضمن بررسی نکات مهم آموزشی در خصوص حضور فعال دانش آموزان در جشنواره ابن سینا، آمادگی در خصوص امتحانات نوبت اول،پاسخ  به موقع به مکاتبات و توجه ویژه به فعال سازی آزمایشگاه ها و کارگاه ها در مدارس راهنمایی و ... مطالبی مطرح گردید. سپس مدرس طرح فرایند یادهی و یادگیری در جهت توجیه مدیران و حضور فعال دبیران در طرح مذکور مطالبی را ایراد نمودند.

 ·    کارگاه آموزشی مدیران سرپرستان، کارپردازان مدارس شبانه روزی. نشست مذکور با دعوت قبلی در محل هنرستان کشاورزی دکتر علوی و با حضور مدیریت آموزش و پرورش، معاون آموزش و نوآوری ،معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت، کارشناسان ارزیابی عملکرد، حراست و همچنین با حضور تمامی عوامل مدارس شبانه روزی برگزارگردید.  در این کارگاه در خصوص مهم ترین مسائل آموزشی و اداری مدارس بحث گردید. هر یک از مدیران نیز در خصوص مشکلات و موارد مهم این مدارس مطالبی را مطرح نمودند که توسط مسئولین، این موارد مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و راهکارها و تصمیمات لازم  اتخاذ گردید.

·    آزمایشگاه سیار، گامی در جهت بهبود فرایند یاددهی و یادگیری.  به همت مدیریت آموزش و پرورش و معاون آموزش و نوآوری، کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی، یک دستگاه مینی بوس که به تمامی امکانات و وسایل کمک آموزشی و آزمایشگاهی مجهز گردیده است؛ به منظور ارائه خدمات آموزشی هفته ای سه روز به روستاهای محروم و مدارس منطقه اعزام می گردد. آقای آتشبار دبیر علوم تجربی به عنوان مسول آزمایشگاه اکثر آزمایشات کتب درسی را در مدارس برای دانش آموزان اجرا تا گامی عملی در جهت بهبود یاددهی و یادگیری انجام گرفته باشد.

 ·    برگزاری مراسم تعزیه و سینه زنی و قرائت زیارت عاشورا در دهه اول محرم. همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا و ماه محرم، مراسم تعزیه و    سینه زنی و قرائت زیارت عاشورا در در محل نمازخانه اداره با حضور تمامی همکاران قبل از شروع ساعت اداری انجام شد و حاضرین با قرائت زیارت عاشورا یاد و خاطره حماسه عاشورای حسینی را گرامی داشته و در پایان، از شرکت کنندگان با صرف صبحانه پذیرایی به عمل می آید.

         برگزاری نشست مشورتی ماهانه معلمین راهنما. این نشست در محل دفتر معاونت آموزش و نوآوری انجام می گردد که ضمن آن، مهم ترین مسائل آموزشی حوزه های تحت پوشش بررسی و راهکارهای مناسب ارئه می گردد. حضور معلمین راهنما در کلاس و نظارت بر تدریس معلمین، آشنایی آنان با شیوه های نوین یادهی و یادگیری، بازدیدهای گروهی معلمین راهنما از حوزه های یکدیگر و ... از مهم ترین مصوبات این نشست بوده است

 ·        برگزاری المپیاد علمی دانش آموزان پایه اول، دوم و سوم متوسطه. این المپیاد به همت کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی در مورخه چهارشنبه 25/9/88  و با حضور ناظرین اعزامی از اداره، در کلیه مدارس متوسطه شهرستان انجام شد تا از روند آموزشی سه ماهه مهر و آبان و آذر ارزیابی عملی صورت پذیرد.

 ·        نشست مشاوره ای دانش آموزان پیش دانشگاهی. این نشست با حضور کلیه دانش آموزان دختر و پسر پیش دانشگاهی و حضور حاج آقای مومنی کارشناس مسئول آموزش متوسطه نظری و پیش دانشگاهی استان خراسان رضوی در محل سالن ارشاد اسلامی شهرستان برگزار گردید. در این جلسه ابتدا مدیریت آموزش و پرورش، حاج آقای نیک پور، در خصوص اهداف نشست مطالبی را ایراد و سپس آقای مومنی مهم ترین نکات حضور موفق دانش آموزان در آزمون کنکور سراسری مطرح و شیوه های مطالعه، تست زنی، پرورش حافظه بلند مدت را بررسی سپس جلسه پرسش و پاسخ مهم ترین سوالات دانش آموزان مورد پاسخگویی قرار گرفت. این جلسه با استقبال دانش آموزان    همراه بود.

 ·        نشست مدیران مقطع متوسطه: این نشست  با حضور حاج آقای مومنی در محل سالن اجتماعات مدیریت آموزش و پرورش برگزار گردید. در این نشست، کارشناس آموزش متوسطه نظری و پیش دانشگاهی، مهم ترین اهداف و سیاست های مقطع متوسطه را بیان نموده و  در خصوص شیوه های مدیریت موفق و برنامه عملیاتی استراتژیک نیز نکات مهمی را ایراد نمودند. همچنین طرح فرایند یاددهی و یادگیری و توجه به شیوه های نوین تدریس و پرهیز از روش های تدریس سنتی مورد تاکید قرار گرفت.

 

[ شنبه نوزدهم دی ۱۳۸۸ ] [ 13:13 ] [ تکنولوژی وگروه های آموزشی رشتخوار ]
همگام با سازمان آموزش وپرورش طرح توسعه فرایندهای یاددهی -یادگیری در این شهرستان در حال اجرا است.
[ جمعه هجدهم دی ۱۳۸۸ ] [ 21:15 ] [ تکنولوژی وگروه های آموزشی رشتخوار ]

باسمه تعالی

اولین ارسال

امیدوارم بتوانم با دعای خیر شما بازدیدکنندگان به قوت ادامه دهم.

[ چهارشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۸ ] [ 21:17 ] [ تکنولوژی وگروه های آموزشی رشتخوار ]
درباره وبلاگ

این وبگاه مربوط به گروه های آموزشی آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار واقع در استان خراسان رضوی می باشد.

این وبگاه ممکن است با فاصله به روز رسانی گردد.